-  603 888 147   - pdpsplaza@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

Biblioteka w Płazie oraz Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie wspólnie świętują DZIEŃ ZIEMI.

zielone zlotoCzy człowiek może żyć bez roślin ? Wszyscy znamy odpowiedzi, ale co robimy dla naszej Ziemi i nas samych, by nie zniszczyć otaczającego nas życiodajnego środowiska ?

nowe ławki do kaplicyNasza kaplica w nowym wystroju prezentuje się dostojnie i dobrze współgra z zabytkowym pałacem. Stare, ale bardzo wygodne ławki kościelne i rzeźbiony ołtarz wprowadzają tradycyjny klimat w miejscu sakralnym, co bardzo spodobało się Mieszkańcom Domu.

muzycy z filcharmoni krakowskiej"W świecie muzyki", w świecie muzykoterapii, to dzisiejsze spotkanie z udziałem zawodowych muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Potwierdziło się powiedzenie , że "nie samym chlebem człowiek żyje".

zajęcia z czytaniemLato już za półmetkiem, ale wcale nie zwalnia. Nasi wyjątkowi Mieszkańcy także. Każdy dzień to okazja do różnorodnych aktywności. Czy to zabawa przy fontannie lub w altance, czy malowanie z odświeżeniem pracowni.

spotkanie z podróżnikiemSpotkanie edukacyjno-podróżnicze to nowa, bardzo ciekawa propozycja dla Mieszkańców naszego Domu. Czy można przeżyć przygodę w Afryce, siedząc na krzesełku w świetlicy pałacowej ???.

mieszkanki domu z bukietami kwiatówMieszkańcy i opiekunki z entuzjazmem oddali się współtworzeniu przy bogatych zielonych bukietach, a efekty ich pracy już cieszą całą społeczność Domu. Pogoda nam sprzyja, dlatego materiału nie brakuje.

podróze kształcąNie za górą, nie za rzeką, od nas całkiem nie daleko. Uwielbiamy wszystkie wyjazdy, nawet te nie duże, w kilkuosobowych grupkach. Bo przecież "podróże kształcą" i dają nam wspaniałe przeżycia.

wizyta w planetariumSpacer po księżycu, prowadzenie prognozy pogody czy "łapanie" ziemi w dłonie to jedne z wielu aktywności, których doświadczyli dziś Nasi mieszkańcy.