-  603 888 147   - pdpsplaza@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

 • W świecie muzyki

  "W świecie muzyki", w świecie muzykoterapii, to dzisiejsze spotkanie z udziałem zawodowych muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Potwierdziło się powiedzenie , że "nie samym chlebem człowiek żyje"

 • Madagaskar

  Spotkanie edukacyjno-podróżnicze to nowa, bardzo ciekawa propozycja dla Mieszkańców naszego Domu. Czy można przeżyć przygodę w Afryce, siedząc na krzesełku w świetlicy pałacowej ???

 • Podróże kształcą

  Nie za górą, nie za rzeką, od nas całkiem nie daleko. Uwielbiamy wszystkie wyjazdy, nawet te nie duże, w kilkuosobowych grupkach. Bo przecież "podróże kształcą" i dają nam wspaniałe przeżycia.

 • Co było pierwsze: człowiek czy drzewo ?

  Czy człowiek może żyć bez roślin ? Wszyscy znamy odpowiedzi, ale co robimy dla naszej Ziemi i nas samych, by nie zniszczyć otaczającego nas życiodajnego środowiska ?

 • Niezwykły dar dla mieszkańców

  Nasza kaplica w nowym wystroju prezentuje się dostojnie i dobrze współgra z zabytkowym pałacem.

 • Święto Matki Boskiej Zielnej tuż, tuż.

  Mieszkańcy i opiekunki z entuzjazmem oddali się współtworzeniu przy bogatych zielonych bukietach, a efekty ich pracy już cieszą całą społeczność Domu.

 • Spacer po księżycu

  Spacer po księżycu, prowadzenie prognozy pogody czy "łapanie" ziemi w dłonie to jedne z wielu aktywności, których doświadczyli dziś Nasi mieszkańcy.

 • Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia

  Rozpoczęliśmy realizację ciekawego dla naszych Mieszkańców projektu "Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia".

VI Festiwal Osób Niepełnosprawnych
19 czerwca 2013 rozpoczął się w DPS w Płazie kolejny Domek Artystów Wszelakich. Zawitało do nas wielu znamienitych gości, którzy reprezentowali szerokie grono współpracujących i zaprzyjaźnionych instytucji. Trzy dniowy Festiwal otworzyła Pani Dyrektor Kazimiera Żmudzińska wraz z Panem Leszkiem Kowalskim, który reprezentował Starostę Chrzanowskiego. Ważnym akcentem było odczytanie listu posła Tadeusza Arkita, który przyjął honorowy patronat nad imprezą oraz listu Pani Moniki Kuszyńskiej do artystów, która już po raz drugi objęła festiwal patronatem artystycznym. Pierwszy dzień Domku Artystów Wszelakich to plener artystyczny. Dla uczestników przygotowano ciekawe warsztaty : malowanie na szkle, decoupage, biżuteria, lalkarstwo, wikliniarstwo i warsztat muzyczny. Powstało też wspólne dzieło – mandala – gdzie także zaproszeni goście mogli zostawić swój ślad. Wspaniałą atmosferę warsztatów artystycznych zapewnili wszyscy uczestnicy, piękna słoneczna pogoda, smakowite poczęstunki. Zwieńczeniem dnia plenerowego była świetna zabawa taneczna, która trwała ponad 2 godziny. Za nami pierwszy udany dzień festiwalowy. Zapraszamy do galerii :)