-  603 888 147   - pdpsplaza@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

 • W świecie muzyki

  "W świecie muzyki", w świecie muzykoterapii, to dzisiejsze spotkanie z udziałem zawodowych muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Potwierdziło się powiedzenie , że "nie samym chlebem człowiek żyje"

 • Madagaskar

  Spotkanie edukacyjno-podróżnicze to nowa, bardzo ciekawa propozycja dla Mieszkańców naszego Domu. Czy można przeżyć przygodę w Afryce, siedząc na krzesełku w świetlicy pałacowej ???

 • Podróże kształcą

  Nie za górą, nie za rzeką, od nas całkiem nie daleko. Uwielbiamy wszystkie wyjazdy, nawet te nie duże, w kilkuosobowych grupkach. Bo przecież "podróże kształcą" i dają nam wspaniałe przeżycia.

 • Co było pierwsze: człowiek czy drzewo ?

  Czy człowiek może żyć bez roślin ? Wszyscy znamy odpowiedzi, ale co robimy dla naszej Ziemi i nas samych, by nie zniszczyć otaczającego nas życiodajnego środowiska ?

 • Niezwykły dar dla mieszkańców

  Nasza kaplica w nowym wystroju prezentuje się dostojnie i dobrze współgra z zabytkowym pałacem.

 • Święto Matki Boskiej Zielnej tuż, tuż.

  Mieszkańcy i opiekunki z entuzjazmem oddali się współtworzeniu przy bogatych zielonych bukietach, a efekty ich pracy już cieszą całą społeczność Domu.

 • Spacer po księżycu

  Spacer po księżycu, prowadzenie prognozy pogody czy "łapanie" ziemi w dłonie to jedne z wielu aktywności, których doświadczyli dziś Nasi mieszkańcy.

 • Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia

  Rozpoczęliśmy realizację ciekawego dla naszych Mieszkańców projektu "Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia".

TERAPIA ZAJĘCIOWA to część nauk o zdrowiu w biopsychospołecznym ujęciu, zajmuje  się wieloaspektową rehabilitacją, poprawą dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego osób i grup społecznych. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest jedną z pierwszych uczelni w Polsce kształcącą według systemu Europejskiej Sieci Terapii Zajęciowej w Szkolnictwie Wyższym (ENOTHE). Dzisiaj gościliśmy ponad 20 -tu studentów wraz z pracownikami naukowymi wspomnianej uczelni, którzy zapoznali się z naszym Domem i jego ofertą w zakresie terapii zajęciowej, która obejmuje tradycyjne zajęcia manualne i artystyczne oraz wprowadza ciągle nowe propozycje w rehabilitacji społecznej. Obie strony spotkania wyraziły satysfakcję z wymiany informacji, być może któryś ze studentów trafi do nas na praktykę

zdjecie uczestników na schodach pałacu