-  603 888 147   - pdpsplaza@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

UWAGA

W związku z pojawieniem się coraz częstszych przypadków zakażeń grypą, grypopochodnymi oraz SARS-CoV-2, prosimy osoby odwiedzające bliskich w Naszym Domu o wcześniejszy kontakt oraz zabieranie maseczek. Odwiedziny skrócone są do 30 minut.

Informujemy, że istnieje możliwość kontaktowania się z bliskimi poprzez komunikator skype (PDPSPłaza1, PDPSPłaza2, PDPSPłaza3) W tym celu należy wcześniej umówić takie spotkanie poprzez ustalenie terminu od poniedziałku do piątku i godziny od 7:00 do 15:00

nr telefonu: budynek B parter - tel. 603 888 174, II i III piętro tel. 662 971 804
budynek C - 788 665 332.

OGŁOSZENIA

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej im. Adama Starzeńskiego w Płazie poszukuje osób na stanowiska: TERAPEUTA ZAJĘCIOWY, PIELĘGNIARKA, OPIEKUN

Ogłoszenie - Terapeuta zajęciowy

Ogłoszenie - Pielęgniarka

Ogłoszenie - Opiekun

  • W świecie muzyki

    "W świecie muzyki", w świecie muzykoterapii, to dzisiejsze spotkanie z udziałem zawodowych muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Potwierdziło się powiedzenie , że "nie samym chlebem człowiek żyje"

  • Madagaskar

    Spotkanie edukacyjno-podróżnicze to nowa, bardzo ciekawa propozycja dla Mieszkańców naszego Domu. Czy można przeżyć przygodę w Afryce, siedząc na krzesełku w świetlicy pałacowej ???

  • Podróże kształcą

    Nie za górą, nie za rzeką, od nas całkiem nie daleko. Uwielbiamy wszystkie wyjazdy, nawet te nie duże, w kilkuosobowych grupkach. Bo przecież "podróże kształcą" i dają nam wspaniałe przeżycia.

  • Co było pierwsze: człowiek czy drzewo ?

    Czy człowiek może żyć bez roślin ? Wszyscy znamy odpowiedzi, ale co robimy dla naszej Ziemi i nas samych, by nie zniszczyć otaczającego nas życiodajnego środowiska ?

  • Niezwykły dar dla mieszkańców

    Nasza kaplica w nowym wystroju prezentuje się dostojnie i dobrze współgra z zabytkowym pałacem.

  • Święto Matki Boskiej Zielnej tuż, tuż.

    Mieszkańcy i opiekunki z entuzjazmem oddali się współtworzeniu przy bogatych zielonych bukietach, a efekty ich pracy już cieszą całą społeczność Domu.

  • Spacer po księżycu

    Spacer po księżycu, prowadzenie prognozy pogody czy "łapanie" ziemi w dłonie to jedne z wielu aktywności, których doświadczyli dziś Nasi mieszkańcy.

  • Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia

    Rozpoczęliśmy realizację ciekawego dla naszych Mieszkańców projektu "Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia".

W piękny wrześniowy dzień grupa mieszkańców wraz z opiekunami udała się do Inwałdu by zwiedzić Park Miniatur i Warownię. Po wzmocnieniu się pyszną kawą rozpoczęliśmy zwiedzanie licznych obiektów polskich i światowych w miniaturze o wspaniałej architekturze . Były to, między innymi budowle pałaców, kościołów,Wieża Eifla, Tadżi Mahal, Łuk Triumfalny oraz wiele innych wspaniałych zabytków . Mieszkańcy przygotowali informacje o poszczególnych budowlach, które przekazali pozostałym uczestnikom wycieczki. Zwiedzanie Parku Miniatur zajęło nam dwie godziny, nadszedł czas na odpoczynek i posilenie się kiełbaskami, frytkami, tym na co kto miał ochotę, Kolejny punkt programu to zwiedzanie warowni, tuż po przejściu bramy znaleźliśmy się epoce średniowiecza. Na wstępie łucznik zaproponował nam naukę strzelania z łuku, egzamin zdaliśmy na piątkę. Pewnie więc wkroczyliśmy w krainę smoków, największy smok a właściwie smoczyca Bożena okazała się bardzo sympatyczna- przywitała nas piosenką, w rytm której tańczyliśmy. Zwiedziliśmy chatę tkacza, powroźnika i kowala – ucząc się ich fachu.
Następnie wewnątrz sali zamkowej uczestniczyliśmy w bitwie o zamek w scenerii licznych zbroi, rycerzy oraz efektów świetlnych, dźwiękowych i dymnych. Sala tortur, pokój damy, zbrojownia to kolejne pomieszczenia, które wzbudziły zainteresowania mieszkańców. Chwila odpoczynku, posiłek i zmęczeni, pełni wreażeń wróciliśmy do Domu.