-  603 888 147   - administracja@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

W związku ze stabilną sytuacją na naszym terenie związaną z epidemią koronowirusa  oraz wysokim stopniem realizacji szczepień w naszej placówce, informujemy iż wznawiamy urlopowanie naszych mieszkańców.

Umawianie telefoniczne wraz z udzieleniem szczegółowych informacji:
Od 7 czerwca 2021 r.    tel. 788 665 332,  609 888 631
Urlopowanie od dnia 15 czerwca 2021r.

Wznowienie odwiedzin mieszkańców PDPS w Płazie

W związku ze znoszeniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa informujemy, iż wznawiamy odwiedziny naszych mieszkańców.

Umawianie telefoniczne: od 1 maja 2021 r.    tel. 788 665 332609 888 631

Odwiedziny: od 4 maja 2021 r.


•    Dla mieszkańców mogących się poruszać, odwiedziny będą mogły odbywać się w:

- poniedziałki w godzinach od 7:00 do 16:00,

- wtorek - piątek w godzinach 7:00 do 15:00


•    Dla mieszkańców leżących  kontakt z najbliższymi zapewniony będzie na dotychczasowych warunkach tj. poprzez kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym lub pracownikiem zespołu opiekuńczo - terapeutycznego oraz poprzez skype. W szczególnych sytuacjach będzie możliwy kontakt osobisty gdzie osoba odwiedzającą będzie stosowała się do reżimu sanitarnego, zabezpieczona w środki ochrony osobistej tj. maseczka.
•    W celu zapewnienia środków bezpieczeństwa sanitarnego odwiedzającym zapewnimy płyn do dezynfekcji rąk, po każdorazowych odwiedzinach pomieszczenie zostanie poddane dezynfekcji i naświetlaniu lampą bakteriobójczą/wirusobójczą. Stosowanie środków do dezynfekcji oraz lampy bakteriobójczej/wirusobójczej będzie zgodnie z zaleceniami producentów. Wyposażenie pokoju gościnnego ograniczone zostanie do minimum tj. stół, krzesła z powierzchnią nadająca się do dezynfekcji.
•    Osoby deklarujące odwiedziny zobowiązane będą do wcześniejszego uzgodnienia terminu wizyty i zabezpieczenia się w maseczki ochronne.

Przed wejściem na teren Domu z odwiedzającym zostanie przeprowadzona rozmowa przez pracownika do tego upoważnionego. Podczas rozmowy  zostaną zebrane dane zgodnie z załącznikiem nr 1 - oświadczenie/ankieta o stanie zdrowia osoby odwiedzającej mieszkańca PDPS w Płazie oraz zostanie dokonany pomiar temperatury. Osoba odwiedzająca będzie zobligowana do potwierdzenia pisemnego podanych informacji.

Numer telefonu  kontaktu w celu ustalenia terminu odwiedzin:
788 665 332
609 888 631
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00

 

UWAGA

Informujemy, że istnieje możliwość kontaktowania się z bliskimi poprzez komunikator skype (PDPSPłaza1, PDPSPłaza2, PDPSPłaza3) W tym celu należy wcześniej umówić takie spotkanie poprzez ustalenie terminu od poniedziałku do piątku i godziny od 7:00 do 15:00

nr telefonu: budynek B parter - tel. 603 888 174, II i III piętro tel. 662 971 804
budynek C - 788 665 332.


Wspólnota Duchowa naszego Domu z prowadzącą opiekunką P. Olą zaprosiła mieszkańców na spotkanie z kolędą. A wszystko zaczęło się kilka dni wcześniej …. od pieczenia kruchych ciasteczek. Seniorzy z bud. A i ochotnicy z innych budynków z wielka pasją przystąpili do wygniatania ciasta, wykrawania serduszek, które układali na blasze i wypiekali. Zapach przywiódł do kuchenki i świetlicy chętnych na małe co nieco. Zrobiło się ciepło, swojsko i domowo. P. Beatka sprawiła, że czas upływał szybko na miłej rozmowie, opowiastkach – a pachnących smakołyków przybywało. Na innych budynkach też nie było inaczej. Pani Kasia z bud. B przygotowała z mieszkańcami kruche gwiazdki, a na bud. C wypieczono przepyszne choinki - pod kierunkiem P. Dorotki. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wspólna praca w kuchenkach przyciąga wielu mieszkańców, którzy zdobywają kolejne umiejętności. Tym razem jednak trzeba było zostawić sporą ilość wypieków na dzień kolędowania…. Było trudno, ale się  udało :) I przyszedł ten dzień – białe obrusy, haftowane serwetki, zapalone świece. Tradycyjne przystrojenie szło w parze z nowoczesnymi udogodnieniami, komputer i teksty rzucane na ekran miały pomagać w sprawnym śpiewaniu – tu wspomagał wszystkich P. Michał.. Miły nastrój, który opanował całą świetlicę pałacową sprawił, że mieszkańcy byli skupieni, wyciszeni, ale podniośle radośni. Ochoczo śpiewali kolędy, odważnie wychodzili do solowych śpiewów. Cóż, mieli wspaniałego dyrygenta P. Olę i grającą na keaboardzie P. Małgosię. Nie czuliśmy upływającego czasu - i gdyby nie poczęstunek wcześniej upieczonymi ciasteczkami, kolędowalibyśmy pewnie do wieczora. Zdjęcia w galerii i krótkie filmiki pomogą zachować to spotkanie na dłużej w pamięci :)