-  603 888 147   - pdpsplaza@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

UWAGA

W związku z pojawieniem się coraz częstszych przypadków zakażeń grypą, grypopochodnymi oraz SARS-CoV-2, prosimy osoby odwiedzające bliskich w Naszym Domu o wcześniejszy kontakt oraz zabieranie maseczek. Odwiedziny skrócone są do 30 minut.

Informujemy, że istnieje możliwość kontaktowania się z bliskimi poprzez komunikator skype (PDPSPłaza1, PDPSPłaza2, PDPSPłaza3) W tym celu należy wcześniej umówić takie spotkanie poprzez ustalenie terminu od poniedziałku do piątku i godziny od 7:00 do 15:00

nr telefonu: budynek B parter - tel. 603 888 174, II i III piętro tel. 662 971 804
budynek C - 788 665 332.

OGŁOSZENIA

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej im. Adama Starzeńskiego w Płazie poszukuje osób na stanowiska: TERAPEUTA ZAJĘCIOWY, PIELĘGNIARKA

Ogłoszenie - Terapeuta zajęciowy

Ogłoszenie - Pielęgniarka

 • W świecie muzyki

  "W świecie muzyki", w świecie muzykoterapii, to dzisiejsze spotkanie z udziałem zawodowych muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Potwierdziło się powiedzenie , że "nie samym chlebem człowiek żyje"

 • Madagaskar

  Spotkanie edukacyjno-podróżnicze to nowa, bardzo ciekawa propozycja dla Mieszkańców naszego Domu. Czy można przeżyć przygodę w Afryce, siedząc na krzesełku w świetlicy pałacowej ???

 • Podróże kształcą

  Nie za górą, nie za rzeką, od nas całkiem nie daleko. Uwielbiamy wszystkie wyjazdy, nawet te nie duże, w kilkuosobowych grupkach. Bo przecież "podróże kształcą" i dają nam wspaniałe przeżycia.

 • Co było pierwsze: człowiek czy drzewo ?

  Czy człowiek może żyć bez roślin ? Wszyscy znamy odpowiedzi, ale co robimy dla naszej Ziemi i nas samych, by nie zniszczyć otaczającego nas życiodajnego środowiska ?

 • Niezwykły dar dla mieszkańców

  Nasza kaplica w nowym wystroju prezentuje się dostojnie i dobrze współgra z zabytkowym pałacem.

 • Święto Matki Boskiej Zielnej tuż, tuż.

  Mieszkańcy i opiekunki z entuzjazmem oddali się współtworzeniu przy bogatych zielonych bukietach, a efekty ich pracy już cieszą całą społeczność Domu.

 • Spacer po księżycu

  Spacer po księżycu, prowadzenie prognozy pogody czy "łapanie" ziemi w dłonie to jedne z wielu aktywności, których doświadczyli dziś Nasi mieszkańcy.

 • Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia

  Rozpoczęliśmy realizację ciekawego dla naszych Mieszkańców projektu "Ochrona środowiska - Domowe ogrody życia".

Wakacyjny Piknik 2012
Wakacyjny Piknik to kolejna cykliczna impreza, która odbyła się po raz drugi na terenie naszego Domu dnia 29.08.2012 r.  W tym roku do współpracy przy organizacji pikniku zostały zaproszone terapie działające w DPS. Imprezę otwarły gry i zabawy na wesoło przygotowane przez fizjoterapeutki p. Krzeczkowską Annę i Wardęgę Martę. Było dużo śmiechu bo w zabawach brali udział nie tylko mieszkańcy ale również personel. Następnie mieszkańcy mogli się wykazać w dekoracji figur wiklinowych przygotowanych wcześniej własnoręcznie w pracowni wikliniarskiej pod kierunkiem p. Pałki Pauliny. Kolejną zabawą było tworzenie portretów wybranych mieszkańców naszego Domu pod kierunkiem p. Bartnik Renaty w terapii malarskiej. Uczestnicy mieli też okazję pograć w konkursie „państwa – miasta„ zorganizowanym przez p. Ziębę Ewę z terapii pedagogicznej. Wspaniale bawili się przy zagadkach przygotowanych przez p. Szczurek Barbarę oraz przy odgadywaniu bajek po wcześniejszym przeczytaniu ich fragmentów i malowaniu postaci z bajek przygotowanych przez p. Lizoń Barbarę a wszystko to w ramach biblioterapii. Po trudach i zmaganiach przystąpili do dekorowania kolorowych, smakowitych babeczek, którymi wszyscy na koniec się delektowali w ramach terapii kulinarnej prowadzonej przez p. Bryłkę Beatę. Po obiedzie była zabawa przy muzyce w której wszyscy brali udział.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII