-  603 888 147   - administracja@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

WAŻNE !!!


W związku z ogłoszonym stanem epidemii oraz rosnącą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) na terenie Polski, w celu zapobiegania jej rozprzestrzenianiu się, w terminie od dnia 12 marca 2020 roku do odwołania, na terenie Powiatowego Domu Pomocy Społecznej obowiązuje:

- zakaz odwiedzin mieszkańców,
- całkowity zakaz wejścia na teren PDPS osób trzecich.

A A A

Spacer jest uważany za sport idealny. Jako naturalna forma ruchu jest dostępny niemal dla każdego. Spacer nie obciąża kolan i kręgosłupa, dlatego jest zalecany szczególnie dla ludzi starszych. Podczas spacerowania można spalić nadwyżkę kalorii, poprawić krążenie i ukrwienie wszystkich tkanek, zwiększa się wydolność organizmu, poprawia kondycja i modeluje sylwetka. W wyniku regularnych spacerów lepiej pracują serce i płuca, co sprzyja ogólnemu zdrowiu. Ta forma ruchu niesie wiele dobrego zarówno dla ciała jak i dla ducha. Spacerowanie jest możliwe niezależnie od pory roku, można przy okazji obserwować otoczenie, śledzić zmiany. Dużym atutem spacerowania jest to, że możemy w tym czasie po prostu się odprężyć  i zrelaksować. Jeśli mamy możliwość spacerować po lesie czy parku, obserwujemy przyrodę, delektujemy się szumem drzew, śpiewem ptaków, barwami liści... Ale spacer to także dobry sposób na spędzenie czasu z innymi osobami, które mogą stać się nam bliższe poprzez wspólną pasję. Podczas spaceru jest okazja by się ze sobą zaprzyjaźnić, razem obserwować świat i czerpać z tego radość. Klub Spacerowicza w naszym Domu jest otwarty dla wszystkich chętnych, jego członkami są mieszkańcy i pracownicy DPS. Od 2013 roku klub prowadzi Pani Paulina.