-  603 888 147   - administracja@dpsplaza.pl

P O W I A T O W Y    D O M    P O M O C Y    S P O Ł E C Z N E J    I M.    A D A M A    S T A R Z E Ń S K I E G O    W    P Ł A Z I E

A A A

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”.    

Matka Teresa

Słowami Matki Teresy z Kalkuty zaprosiliśmy przybyłych gości na tradycyjne Jasełka, przygotowane przez naszych mieszkańców. Możliwość zaprezentowania występu przed szanownymi gośćmi sprawiła nam radość i wielką satysfakcję. Każdego roku staramy się wnieść do przedstawienia jakąś myśl czy refleksję. To czas szczególny, bo atmosfera świąteczna sprzyja okazywaniu uczuć, podawaniu ręki do zgody. W życiu każdego człowieka jest to bardzo ważne, a może najważniejsze. W niejednym oku zakręciła się łza.... Dziękujemy Pani Teresie i Pani Małgosi, które wyreżyserowały przedstawienie. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali  mieszkańców w przygotowaniach, którzy stworzyli piękną oprawę oraz zadbali o magiczną atmosferę w tych dniach. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością , którzy zechcieli uczestniczyć w tym ważnym dla nas wydarzeniu.
Do zobaczenia za rok :)